Zostań członkiem koła naukowego "Inżynier XXI wieku"

Laboratoria

Laboratorium Systemów Logistycznych

Data: 29.01.2023

Laboratorium Systemów Logistycznych – laboratorium komputerowe ze sprzętem związanym z logistyką produkcji (wózek CEIT.AGV; platforma CEIT.TABLE, system RFID, system regałów logistycznych, system wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, system RTLS), wykorzystywanym w zajęciach z gospodarki magazynowej, komputerowej integracji systemów produkcyjnych i logistycznych przedsiębiorstw, logistyki przepływów zasobów w przedsiębiorstwie oraz prognozowania, modelowania i symulacji procesów produkcyjnych.

kip4.jpg

CEIT.AGV

Bezobsługowy autonomiczny pojazd do transportu wewnętrznego poruszający się po zaprogramowanej trasie, z narzuconymi miejscami i czasami postoju. Pojazd może być wykorzystywany jako ciągnik lub można na nim zamontować paletę lub stół umożliwiający np. przemieszczanie przedmiotów pracy przez kolejne stanowiska montażowe.

System RFID

Stanowisko do testowania radiowej technologii identyfikacji przedmiotów pracy, materiałów, wyrobów wykorzystując sygnał radiowy. System składa się z terminalu z drukarką RFID, czytników oraz bramki logistycznej.

CEIT.TABLE

Komputer z ekranem dotykowym i oprogramowaniem wspomagającym optymalizację przepływów materiałowych. Za pomocą takiego systemu może zmieniać i testować różne koncepcje rozmieszczenia stanowisk pracy, dróg transportowych oraz miejsc i sposobu składowania części.

CEIT.VR i okulary AR

Aparatura wykorzystująca technologię wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. System CEIT.VR umożliwia stworzenie trójwymiarowego modelu hali produkcyjnej i jej wizualizację w okularach VR. Można w nim opracować i porównać kilka wariantów rozmieszczenia stanowisk, wykonania instalacji dostarczających różne media na stanowiska produkcyjne, rozmieszczenia dróg transportowych oraz miejsc składowania materiałów. Natomiast w okularach AR na rzeczywistym obrazie, np. obsługiwanej maszyny, można wyświetlić różne informacje związane np. z jej obsługą, wykonywaniem napraw i konserwacją. Można je również wykorzystać w kompletowaniu materiałów w magazynie.

Czy wiesz że ...

2021 © Koło Naukowe Inżynier XXI wieku. Wszystkie prawa zastrzeżone.